Atrakcje Zakopanego - jakie atrakcje wato zobaczyć, gdzie leży?

  • location_on Kościelisko, ul. undefined

Z centrum Kościeliska do centrum Zakopanego jest około 4 kilometrów - to sąsiadujące ze sobą miejscowości. Zakopane położone jest u stóp najwyższych gór w Polsce - Tatr. To najwyżej (750-1000 m n.p.m.) położone miasto w naszym kraju.

  • Tatrzańska gwara, sztuka, obyczaje, szlaki turystyczne i architektura drewniana, która prezentuje się na tle górującego nad miastem Giewontu, przyciągają nieprzebrane rzesze turystów. W Zakopanem są idealne punkty obserwacyjne. Z każdego niemal punktu miasta mamy widok na Tatry i porośniętą lasem Gubałówkę oraz wyrastającą nad dachy domów strzelistą wieżę kościoła parafialnego. Kierując się na nią można bez problemu trafić do głównej ulicy Zakopanego - Krupówek.
  • Krupówki są jedną z najbardziej znanych ulic w Polsce. Krupówki, tętniąca życiem promenada Zakopanego, przebiega przez środek miasta i jest wyłączona z ruchu kołowego. W panoramie ulicy dominuje kościół Św. Rodziny wzniesiony w 1896 roku. Muzeum Tatrzańskie im. T. Chałubińskiego mieści się przy ul. Krupówki 10. Na parterze można podziwiać między innymi zrekonstruowaną chatę góralską, fotografie ludzi związanych z Podhalem, góralskie instrumenty muzyczne, stroje oraz naczynia i sprzęty pasterskie. Do skansenu można porównać ulicę Kościeliską (powyżej kościoła). Można tu podziwiać domy górali sprzed 100 i więcej lat, nadal zamieszkiwane przez potomków Walczaków, Gąsieniców i Sieczków. Przy Muzeum Stylu Zakopiańskiego stoi pierwszy dom zbudowany w stylu zakopiańskim zgodnie z projektem Witkiewicza - willa Koliba. Zbudowano go w 1892 roku dla hr. Granatowskiego.

Informacje na podstawie serwisu www.zakopianski.pl - tam znajdziesz więcej informacji o atrakcjach turystycznych, gdzie zjeść i gdzie przenocować.

Galeria

Lokalizacja

3 wyświetlenia w 2024r.
Łącznie 188 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0